ZCC 1538SU08C-1200 KDG303 0.4724 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410005727
Dimensions & Sizing
Overall Length 6.3780 162.00MM
Shank/Pilot Dia 0.4724 12.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.4724 12.00MM
Flute Length 3.8980 99.01MM
Cut Dia Min 0.4724 12.00MM