ZCC 1536SU05C-1450 KDG303 0.5709 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410000751
SKU: 1155360
Dimensions & Sizing
Overall Length 5.2362 133.00MM
Shank/Pilot Dia 0.6299 16.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.5709 14.50MM
Flute Length 2.4800 62.99MM
Cut Dia Min 0.5709 14.50MM