ZCC 1536SU05C-0430 KDG303 0.1692 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410004272
SKU: 1155287
Dimensions & Sizing
Overall Length 2.9134 74.00MM
Shank/Pilot Dia 0.2362 6.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.1693 4.30MM
Flute Length 1.1420 29.01MM
Cut Dia Min 0.1692 4.30MM