ZCC 1536SU05-0990 KDG303 0.3898 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410005641
SKU: 1155257
Dimensions & Sizing
Overall Length 4.0551 103.00MM
Shank/Pilot Dia 0.3937 10.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.3898 9.90MM
Flute Length 1.9290 49.00MM
Cut Dia Min 0.3898 9.90MM