ZCC 1536SU05-0790 KDG303 0.3110 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410003021
SKU: 1155244
Dimensions & Sizing
Overall Length 3.5827 91.00MM
Shank/Pilot Dia 0.3150 8.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.3110 7.90MM
Flute Length 1.6930 43.00MM
Cut Dia Min 0.3110 7.90MM