ZCC 1536SU05-0555 KDG303 0.2185 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410000629
SKU: 1155231
Call (262) 251-4020 for pricing
Dimensions & Sizing
Overall Length 3.2283 82.00MM
Shank/Pilot Dia 0.2362 6.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.2185 5.55MM
Flute Length 1.3780 35.00MM
Cut Dia Min 0.2185 5.55MM