ZCC 1536SU05-0490 KDG303 0.1929 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410005474
Dimensions & Sizing
Overall Length 3.2283 82.00MM
Shank/Pilot Dia 0.2362 6.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.1929 4.90MM
Flute Length 1.3780 35.00MM
Cut Dia Min 0.1929 4.90MM