ZCC 1536SU05-0410 KDG303 0.1614 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410005424
Dimensions & Sizing
Overall Length 2.9134 74.00MM
Shank/Pilot Dia 0.2362 6.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.1614 4.10MM
Flute Length 1.1420 29.01MM
Cut Dia Min 0.1614 4.10MM