ZCC 1536SU05-0360 KDG303 0.1417 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410005395
SKU: 1155217
Call (262) 251-4020 for pricing
Dimensions & Sizing
Overall Length 2.5984 66.00MM
Shank/Pilot Dia 0.2362 6.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.1417 3.60MM
Flute Length 0.9060 23.01MM
Cut Dia Min 0.1417 3.60MM