ZCC 1534SU03C-0560 KDG303 0.2205 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410005498
SKU: 1155173
Dimensions & Sizing
Overall Length 2.5984 66.00MM
Shank/Pilot Dia 0.2362 6.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.2205 5.60MM
Flute Length 0.7870 19.99MM
Cut Dia Min 0.2205 5.60MM