ZCC 1534SU03C-0450 KDG303 0.1772 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410005445
SKU: 1155165
Dimensions & Sizing
Overall Length 2.5984 66.00MM
Shank/Pilot Dia 0.2362 6.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.1772 4.50MM
Flute Length 0.6690 16.99MM
Cut Dia Min 0.1772 4.50MM