ZCC 1534SU03-0880 KDG303 0.3465 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410000417
SKU: 1155152
Dimensions & Sizing
Overall Length 3.5039 89.00MM
Shank/Pilot Dia 0.3937 10.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.3465 8.80MM
Flute Length 1.3780 35.00MM
Cut Dia Min 0.3465 8.80MM