WNT/Ceratizit 1171405550 1B0043-05550.m7.3XD.140.R02.HB.C95 Carbide Drill Coolant 0.2185 5.55mm Dia 3.0x Dia Thru Coolant 14987562
Part Number: CER1171405550 ISO: 1B0043-05550.m7.3XD.140.R02.HB.C95
Dimensions & Sizing
Overall Length 2.5984 66.00MM
Tool Dia 0.2185 5.55MM
Flute Length 1.1023 28.00MM
Performance & Capacity
Drill DOC 0.7716 19.60MM