WNT/Ceratizit 1171404100 1B0043-04100.m7.3XD.140.R02.HB.C95 Carbide Drill Coolant Thru 0.1614 4.10mm Dia 3.0x Dia Thru Coolant
Part Number: CER1171404100 ISO: 1B0043-04100.m7.3XD.140.R02.HB.C95
Dimensions & Sizing
Overall Length 2.5984 66.00MM
Shank/Pilot Dia 0.2362 6.00MM
Tool Dia 0.1614 4.10MM
Flute Length 0.9448 24.00MM
Performance & Capacity
Drill DOC 0.7007 17.80MM