WNT/Ceratizit 1171403800 1B0043-03800.m7.3XD.140.R02.HB.C95 Carbide Drill Coolant Thru 0.1495 3.80mm - #25 Dia 3.0x Dia Thru Coolant
Part Number: CER1171403800 ISO: 1B0043-03800.m7.3XD.140.R02.HB.C95
Dimensions & Sizing
Overall Length 2.5984 66.00MM
Shank/Pilot Dia 0.2362 6.00MM
Tool Dia 0.1495 3.80MM - #25
Flute Length 0.9448 24.00MM
Performance & Capacity
Drill DOC 0.7204 18.30MM