WNT/Ceratizit 1171403400 1B0043-03400.m7.3XD.140.R02.HB.C95 Carbide Drill Coolant Thru 0.1339 3.40mm Dia 3.0x Dia Thru Coolant
Part Number: CER1171403400 ISO: 1B0043-03400.m7.3XD.140.R02.HB.C95
Dimensions & Sizing
Overall Length 2.4409 62.00MM
Shank/Pilot Dia 0.2362 6.00MM
Tool Dia 0.1339 3.40MM
Flute Length 0.7874 20.00MM
Performance & Capacity
Drill DOC 0.5866 14.90MM