WNT/Ceratizit 1171403250 1B0043-03250.m7.3XD.140.R02.HB.C95 Carbide Drill Coolant 0.1280 3.25mm Dia 3.0x Dia Thru Coolant 14987296
Part Number: CER1171403250 ISO: 1B0043-03250.m7.3XD.140.R02.HB.C95
General Information
Shipping State New Jersey
Made In USA NO
Cutter Type Carbide Drill
Coolant Thru Thru Coolant
Flute Direction LEFT
Coolant Type Through
Dimensions & Sizing
Overall Length 2.4409 62.00MM
Tool Dia 0.1280 3.25MM
Flute Length 0.7874 20.00MM
Dia Deep 3.0x Dia
Geometry & Angles
Included Angle 140°
Performance & Capacity
Drill DOC 0.5944 15.10MM