WNT/Ceratizit 1171305900 1B0043-05900.m7.3XD.140.R02.HA.C95 Carbide Drill Coolant Thru 0.2323 5.90mm Dia 3.0x Dia Thru Coolant
Part Number: CER1171305900 ISO: 1B0043-05900.m7.3XD.140.R02.HA.C95
Dimensions & Sizing
Overall Length 2.5984 66.00MM
Shank/Pilot Dia 0.2362 6.00MM
Tool Dia 0.2323 5.90MM
Flute Length 1.1023 28.00MM
Performance & Capacity
Drill DOC 0.7519 19.10MM