WNT/Ceratizit 1171304700 1B0043-04700.m7.3XD.140.R02.HA.C95 Carbide Drill Coolant Thru 0.1850 4.70mm - #13 Dia 3.0x Dia Thru Coolant
Part Number: CER1171304700 ISO: 1B0043-04700.m7.3XD.140.R02.HA.C95
Dimensions & Sizing
Overall Length 2.5984 66.00MM
Shank/Pilot Dia 0.2362 6.00MM
Tool Dia 0.1850 4.70MM - #13
Flute Length 0.9448 24.00MM
Performance & Capacity
Drill DOC 0.6653 16.90MM