Tungaloy TIDU0669F0750-8 0.669" DrillMeister Indexable Head Drill with Flanged Shank
Part Number: TUN6863688 ISO: TIDU0669F0750-8
Description
TUNGALOY TUN6863688 Indexable Drill Dia0.7500 0.6692 17.00MM Cutter Dia Flute Length 5.4760 139.09MM Steel
Overall Length
8.3820 212.90MM
Shank/Pilot Dia
0.7500 19.05MM - 3/4
Tool Dia
0.6693 17.00MM
Flute Length
5.4760 139.09MM
Dia Deep
8.0x Dia
Cut Dia Min
0.6692 17.00MM
Cut Dia Max
0.7050 17.91MM