Tungaloy TID230F32-3 23mm DrillMeister Indexable Head Drill with Flanged Shank
Part Number: TUN6723423 ISO: TID230F32-3
Description
TUNGALOY TUN6723423 Indexable Drill Dia1.2598 0.9055 23.00MM Cutter Dia Flute Length 2.8740 73.00MM Steel
Overall Length
6.5079 165.30MM
Shank/Pilot Dia
1.2598 32.00MM
Tool Dia
0.9055 23.00MM
Flute Length
2.8740 73.00MM
Dia Deep
3.0x Dia
Cut Dia Min
0.9055 23.00MM
Cut Dia Max
0.9409 23.90MM