Tungaloy TEC040A4-12C04-E50 AH725 Dia 4mm SH 0.1575 LOC 0.4724 OAL1.9685 End Mill Standard Flute Standard Helix Carbide TiAlN Single End Square Sharp TUNG MEISTER
Part Number: TUN5651078 0.157 x 0.157 x 0.472 x 1.969
Dimensions & Sizing
Overall Length 1.9685 50.00MM
Shank/Pilot Dia 0.1574 4.00MM
Flutes/Inserts 4
Tool Dia 0.1575 4.00MM
Length Of Cut 0.4724 12.00MM