Tungaloy TEC035A3-06W06-E37 AH725 Dia 3.50mm SH 0.2362 LOC 0.2362 OAL1.456 End Mill Standard Flute Standard Helix Carbide TiAlN Single End Square Sharp TUNG MEISTER
Part Number: TUN5651132 0.138 x 0.236 x 0.236 x 1.457
Dimensions & Sizing
Overall Length 1.4567 37.00MM
Shank/Pilot Dia 0.2362 6.00MM
Flutes/Inserts 3
Tool Dia 0.1378 3.50MM
Length Of Cut 0.2362 6.00MM