Tungaloy TEC035A2-12C035-E32 AH725 Dia 3.50mm SH 0.1378 LOC 0.4724 OAL1.259 End Mill Standard Flute Standard Helix Carbide TiAlN Single End Square Sharp TUNG MEISTER
Part Number: TUN5651090 0.138 x 0.138 x 0.472 x 1.260
Dimensions & Sizing
Overall Length 1.2600 32.00MM
Shank/Pilot Dia 0.1378 3.50MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.1378 3.50MM
Length Of Cut 0.4724 12.00MM