Tungaloy TEC025E3-05C06-E36 AH725 Dia 2.50mm SH 0.2362 LOC 0.1969 OAL1.417 End Mill Standard Flute Standard Helix Carbide TiAlN Single End Square Sharp TUNG MEISTER
Part Number: TUN5651130 0.098 x 0.236 x 0.197 x 1.417
Dimensions & Sizing
Overall Length 1.4173 36.00MM
Shank/Pilot Dia 0.2362 6.00MM
Flutes/Inserts 3
Tool Dia 0.0984 2.50MM
Length Of Cut 0.1969 5.00MM