Tungaloy TEC025A2-08C025-E32 AH725 Dia 2.50mm SH 0.0984 LOC 0.3150 OAL1.259 End Mill Standard Flute Standard Helix Carbide TiAlN Single End Square Sharp TUNG MEISTER
Part Number: TUN5651089 0.098 x 0.098 x 0.315 x 1.260
Dimensions & Sizing
Overall Length 1.2600 32.00MM
Shank/Pilot Dia 0.0984 2.50MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.0984 2.50MM
Length Of Cut 0.3150 8.00MM