Tungaloy TEC020E3-04C06-E35 AH725 Dia 2mm SH 0.2362 LOC 0.1575 OAL1.3780 End Mill Standard Flute Standard Helix Carbide TiAlN Single End Square Sharp TUNG MEISTER
Part Number: TUN5651129 0.079 x 0.236 x 0.158 x 1.378
Dimensions & Sizing
Overall Length 1.3780 35.00MM
Shank/Pilot Dia 0.2362 6.00MM
Flutes/Inserts 3
Tool Dia 0.0787 2.00MM
Length Of Cut 0.1575 4.00MM