Tungaloy TEC020A4-08C02-E32 AH725 Dia 2mm SH 0.0787 LOC 0.3150 OAL1.2598 End Mill Standard Flute Standard Helix Carbide TiAlN Single End Square Sharp TUNG MEISTER
Part Number: TUN5696198 0.079 x 0.079 x 0.315 x 1.260
Coolant Thru Non Coolant
Type Of Tool End Mill
Dimensions & Sizing
Overall Length 1.2600 32.00MM
Shank/Pilot Dia 0.0787 2.00MM
Flutes/Inserts 4
Tool Dia 0.0787 2.00MM
Length Of Cut 0.3150 8.00MM