Tungaloy TEB020A2-030/25C4M60 AH750 Dia 2mm SH 0.1575 LOC 0.1181 OAL2.3622 End Mill Standard Flute Standard Helix Carbide TiAlN Single End Ball NoseBall TUNG MEISTER
Part Number: TUN5650335 0.079 x 0.157 x 0.118 x 2.362
Coolant Thru Non Coolant
Length Type Standard / With Neck
Inch/Metric Metric
Center Cutting Center Cutting
Dimensions & Sizing
Overall Length 2.3622 60.00MM
Shank/Pilot Dia 0.1574 4.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.0787 2.00MM
Length Of Cut 0.1181 3.00MM