Tungaloy TEB015A2-023/08C4M45 AH750 Dia 1.50mm SH 0.1575 LOC 0.0906 OAL1.771 End Mill Standard Flute Standard Helix Carbide TiAlN Single End Ball NoseBall TUNG MEISTER
Part Number: TUN5650313 0.059 x 0.157 x 0.091 x 1.772
Dimensions & Sizing
Overall Length 1.7717 45.00MM
Shank/Pilot Dia 0.1574 4.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.0591 1.50MM
Length Of Cut 0.0906 2.30MM