KOMET/Ceratizit 1589442195 KUB Trigon ABS50/W2934/1.656/6.772 R Indexable Drill Multi Insert 1.6562 42.07mm - 1-21/32 Dia 4.0x Dia Thru Coolant V30 94211
Part Number: CER1589442195 ISO: KUB Trigon ABS50/W2934/1.656/6.772 R
Dimensions & Sizing
Overall Length 9.9409 252.50MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.6562 42.07MM - 1-21/32
Flute Length 6.9628 176.85MM
Dia Deep 4.0x Dia
Flange Dia 50MM
Performance & Capacity
Drill DOC 6.7659 171.85MM