KOMET/Ceratizit 1589438995 KUB Trigon ABS50/W2934/1.531/6.142 R Indexable Drill Multi Insert 1.5312 38.90mm - 1-17/32 Dia 4.0x Dia Thru Coolant V30 93891
Part Number: CER1589438995 ISO: KUB Trigon ABS50/W2934/1.531/6.142 R
Dimensions & Sizing
Overall Length 9.3290 236.96MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.5312 38.90MM - 1-17/32
Flute Length 6.3368 160.95MM
Dia Deep 4.0x Dia
Flange Dia 50MM
Performance & Capacity
Drill DOC 6.1400 155.95MM