KOMET/Ceratizit 1589438195 KUB Trigon ABS50/W2934/1.500/6.142 R Indexable Drill Multi Insert 1.5000 38.10mm - 1-1/2 Dia 4.0x Dia Thru Coolant V30 93811
Part Number: CER1589438195 ISO: KUB Trigon ABS50/W2934/1.500/6.142 R
Dimensions & Sizing
Overall Length 9.3309 237.01MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.5000 38.10MM - 1-1/2
Flute Length 6.3388 161.00MM
Dia Deep 4.0x Dia
Flange Dia 50MM
Performance & Capacity
Drill DOC 6.1420 156.70MM