KOMET/Ceratizit 1589252496 KUB Drill ABS63/W2942/2.062/4.124 R Indexable Drill Multi Insert 2.0625 52.39mm - 2-1/16 Dia 2.0x Dia Thru Coolant V13 35240
Part Number: CER1589252496 ISO: KUB Drill ABS63/W2942/2.062/4.124 R
Dimensions & Sizing
Overall Length 7.7860 197.76MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 2.0625 52.39MM - 2-1/16
Flute Length 4.8326 122.75MM
Dia Deep 2.0x Dia
Flange Dia 63MM
Performance & Capacity
Drill DOC 4.1240 104.75MM