KOMET/Ceratizit 1589250896 KUB Drill ABS63/W2942/2.000/4.000 R Indexable Drill Multi Insert 2.0000 50.80mm Dia 2.0x Dia Thru Coolant V13 35080
Part Number: CER1589250896 ISO: KUB Drill ABS63/W2942/2.000/4.000 R
Dimensions & Sizing
Overall Length 7.6620 194.62MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 2.0000 50.80MM
Flute Length 4.5511 115.60MM
Dia Deep 2.0x Dia
Flange Dia 63MM
Performance & Capacity
Drill DOC 4.0000 101.60MM