KOMET/Ceratizit 1589250296 KUB Drill ABS63/W2942/1.975/3.950 R Indexable Drill Multi Insert 1.9750 50.17mm Dia 2.0x Dia Thru Coolant V13 35020
Part Number: CER1589250296 ISO: KUB Drill ABS63/W2942/1.975/3.950 R
Dimensions & Sizing
Overall Length 7.6120 193.35MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.9750 50.17MM
Flute Length 4.5011 114.33MM
Dia Deep 2.0x Dia
Flange Dia 63MM
Performance & Capacity
Drill DOC 3.9500 100.33MM