KOMET/Ceratizit 1587941395 KUB Quatron ABS50/W8344/1.625/3.307 R Indexable Drill Multi Insert 1.6250 41.28mm - 1-5/8 Dia 2.0x Dia Thru Coolant U10 74130
Part Number: CER1587941395 ISO: KUB Quatron ABS50/W8344/1.625/3.307 R
Dimensions & Sizing
Overall Length 6.4950 164.97MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.6250 41.28MM - 1-5/8
Flute Length 3.5038 88.99MM
Dia Deep 2.0x Dia
Flange Dia 50MM
Performance & Capacity
Drill DOC 3.3070 83.99MM