KOMET/Ceratizit 1587525495 KUB Pentron ABS50/W8024/25,4/130/R Indexable Drill Multi Insert 1.0000 25.40mm Dia 5.0x Dia Thru Coolant U45 52540
Part Number: CER1587525495 ISO: KUB Pentron ABS50/W8024/25,4/130/R
Dimensions & Sizing
Overall Length 7.6370 193.98MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.0000 25.40MM
Flute Length 5.3149 135.00MM
Dia Deep 5.0x Dia
Flange Dia 50MM
Performance & Capacity
Drill DOC 5.1181 130.00MM