KOMET/Ceratizit 1587523895 KUB Pentron ABS50/W8024/23,8/120/R Indexable Drill Multi Insert 0.9370 23.80mm Dia 5.0x Dia Thru Coolant U45 52380
Part Number: CER1587523895 ISO: KUB Pentron ABS50/W8024/23,8/120/R
Dimensions & Sizing
Overall Length 7.2039 182.98MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.9370 23.80MM
Flute Length 4.9208 124.99MM
Dia Deep 5.0x Dia
Flange Dia 50MM
Performance & Capacity
Drill DOC 4.7240 119.99MM