KOMET/Ceratizit 1587522295 KUB Pentron ABS50/W8020/22,2/115/R Indexable Drill Multi Insert 0.8750 22.23mm - 7/8 Dia 5.0x Dia Thru Coolant U45 52220
Part Number: CER1587522295 ISO: KUB PENTRON ABS50/W8020/22,2/115/R
Dimensions & Sizing
Overall Length 7.0071 177.98MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.8750 22.23MM - 7/8
Flute Length 4.7248 120.01MM
Dia Deep 5.0x Dia
Flange Dia 50MM
Performance & Capacity
Drill DOC 4.5279 115.10MM