KOMET/Ceratizit 1587520695 KUB Pentron ABS50/W8020/20,6/105/R Indexable Drill Multi Insert 0.8125 20.64mm - 13/16 Dia 5.0x Dia Thru Coolant U45 52060
Part Number: CER1587520695 ISO: KUB Pentron ABS50/W8020/20,6/105/R
Dimensions & Sizing
Overall Length 6.6141 168.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.8125 20.64MM - 13/16
Flute Length 4.3307 110.00MM
Dia Deep 5.0x Dia
Flange Dia 50MM
Performance & Capacity
Drill DOC 4.1338 105.00MM