KOMET/Ceratizit 1587263598 KUB Pentron ABS80/W8032/63,5/126/R Indexable Drill Multi Insert 2.5000 63.50mm - 2-1/2 Dia 2.0x Dia Thru Coolant U42 76350
Part Number: CER1587263598 ISO: KUB Pentron ABS80/W8032/63,5/126/R
Dimensions & Sizing
Overall Length 8.8976 226.00MM
Flutes/Inserts 2.4
Tool Dia 2.5000 63.50MM - 2-1/2
Dia Deep 2.0x Dia
Flange Dia 80MM
Performance & Capacity
Drill DOC 5.0393 128.00MM