KOMET/Ceratizit 1587261998 KUB Pentron ABS80/W8032/61,9/124/R Indexable Drill Multi Insert 2.4375 61.91mm - 2-7/16 Dia 2.0x Dia Thru Coolant U42 76190
Part Number: CER1587261998 ISO: KUB Pentron ABS80/W8032/61,9/124/R
Dimensions & Sizing
Overall Length 8.7401 222.00MM
Flutes/Inserts 2.4
Tool Dia 2.4375 61.91MM - 2-7/16
Dia Deep 2.0x Dia
Flange Dia 80MM
Performance & Capacity
Drill DOC 4.8818 124.00MM