KOMET/Ceratizit 1587260398 KUB Pentron ABS80/W8032/60,3/122/R Indexable Drill Multi Insert 2.3750 60.33mm - 2-3/8 Dia 2.0x Dia Thru Coolant U42 76030
Part Number: CER1587260398 ISO: KUB Pentron ABS80/W8032/60,3/122/R
Dimensions & Sizing
Overall Length 8.6614 220.00MM
Flutes/Inserts 2.4
Tool Dia 2.3750 60.33MM - 2-3/8
Dia Deep 2.0x Dia
Flange Dia 80MM
Performance & Capacity
Drill DOC 4.8031 122.00MM