KOMET/Ceratizit 1087537096 KUB Pentron ABS63/W8038/37,0/185/R Indexable Drill Multi Insert 1.4567 37.00mm Dia 5.0x Dia Thru Coolant U45 63700
Part Number: CER1087537096 ISO: KUB PENTRON ABS63/W8038/37,0/185/R
Dimensions & Sizing
Overall Length 10.4330 265.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.4567 37.00MM
Flute Length 7.4803 190.00MM
Dia Deep 5.0x Dia
Flange Dia 63MM
Performance & Capacity
Drill DOC 7.2834 185.00MM