KOMET/Ceratizit 1087534596 KUB Pentron ABS63/W8038/34,5/175/R Indexable Drill Multi Insert 1.3582 34.50mm Dia 5.0x Dia Thru Coolant U45 63450
Part Number: CER1087534596 ISO: KUB PENTRON ABS63/W8038/34,5/175/R
Dimensions & Sizing
Overall Length 10.0000 254.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.3582 34.50MM
Flute Length 7.0866 180.00MM
Dia Deep 5.0x Dia
Flange Dia 63MM
Performance & Capacity
Drill DOC 6.8897 175.00MM