KOMET/Ceratizit 1087533096 KUB Pentron ABS63/W8032/33,0/165/R Indexable Drill Multi Insert 1.2992 33.00mm Dia 5.0x Dia Thru Coolant U45 63300
Part Number: CER1087533096 ISO: KUB PENTRON ABS63/W8032/33,0/165/R
Dimensions & Sizing
Overall Length 9.5669 243.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.2992 33.00MM
Flute Length 6.6929 170.00MM
Dia Deep 5.0x Dia
Flange Dia 63MM
Performance & Capacity
Drill DOC 6.4960 165.00MM