KOMET/Ceratizit 1087530596 KUB Pentron ABS63/W8032/30,5/155/R Indexable Drill Multi Insert 1.2008 30.50mm Dia 5.0x Dia Thru Coolant U45 63050
Part Number: CER1087530596 ISO: KUB PENTRON ABS63/W8032/30,5/155/R
Dimensions & Sizing
Overall Length 9.1338 232.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.2008 30.50MM
Flute Length 6.2992 160.00MM
Dia Deep 5.0x Dia
Flange Dia 63MM
Performance & Capacity
Drill DOC 6.1023 155.00MM