Dijet SKGS-4032-09-35-S32+A Feed Mill 1.260 Cutter Diameter Round 1.259 Shank 4.724 OAL 4 Flute
Part Number: DIJSKGS-4032-09-35-S32+A ISO: SKGS-4032-09-35-S32+A ANSI:SKGS-4032-09-35-S32+A
SKU: 1003473
Call (262) 251-4020 for pricing
Description
DIJET Feed Mill 1.260 Cutter Diameter Round 1.259 Shank 4.724 OAL 4 Flute Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 4.7244 120.00MM
Shank/Pilot Dia 1.2598 32.00MM
Flutes/Inserts 4
Tool Dia 1.2598 32.00MM
Insert Size Ic 09 "32"